niedziela, 23 czerwca 2013

co warto pamiętać

Dziś dzień Ojca.

Nienawidząc kogoś wydaje mi się, że to siebie nienawidze, obrazu relacji który ja widze, jednocześnie burząc to co widzi inna osoba, a ona widzieć może zupełnie co innego. 

Pamiętam dzień końca szkoły, miałem wtedy 9 lat. Odbierałem wyróżnienie dla najlepszych uczniów w klasie. Kiedy wracałem do tłumu zobaczyłem mojego Tate stojącego w tle. Patrzył na mnie, złapał się za głowe, uśmiechnął się. To było niesamowite uczucie. Widzieć go kiedy jest dumny ze mnie. Zapamiętałem tą chwile i widze ją do dziś przed swoimi oczami.Pamiętam kiedy zabrał mnie i siostre na sanki, ciągnął je nasz wielki pies Hektor. To była piękna chwila.Pamiętam, że zawsze kiedy gdzieś wychodziłem jako nastolatek, zawsze pytał mnie czy chce pare złotych. Zawsze miał dla mnie te pare złotych.Pamiętam, że jako kierowca jeździł bardzo kiepskim samochodem, inaczej mówiąc miał kiepskie narzędzie pracy. Mimo to kupił mi komputer który był dużo droższy niż jego samochód.Pamiętam, jak stracił prace i nosił worki z kartoflami na samochód, potem sprzedawał je na pobliskim bazarze. Mimo ciężkich chwil , które były nie unosił się dumą i nie siedział z założonymi rękami tylko pracował aby wykształcić dzieci.Pamiętam jak dbał o to abyśmy mieli dobre rzeczy dla siebie. Dbał zawsze o rodzine tak jak tylko potrafił.

Więc człowiek który całę życie ciężko pracował na to aby rodzina przetrwała i żyła jak najlepiej nie może być postrzegany przez pryzmat tego co mi się nie podobało bo nie rozumiałem tego.

Tą są dobre wspomnienia. Mógłbym napisać też te które budzą we mnie złe emocje, ale po co ? Ocenianie kogoś nie ma sensu, bo sami nie wiemy jak sie nasze życie potoczy i jak się zachowamy. Pamiętając te dobre chwile można wykorzystać czas który jeszcze pozostał i próbować przeżyć życie ze zrozumieniem innych. Ja do takich wniosków dochodze po latach.

Pewnego dnia umrze on albo ja. Wtedy będzie za późno na to by coś powiedzieć. Pozostanie tylko świadomość , że jest za późno. Ja w życiu spóźniłem się już wiele razy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz