wtorek, 20 marca 2012

Pójdę, bo wciąż moge iść

Tak wyszło , że w kwietniu mam 10 dni wolnego. Długo się zastanawiałem gdzie ruszyć. W Norwegii o tej porze nie czuje się na siłach ruszać w teren górski gdzie wciąż zalega śnieg. Szukałem czegoś co będzie stosunkowo tanie i jednocześnie atrakcyjne.

Kierowałem się kilkoma głownymi kryteriami. Chciałbym zrobić coś z czego będe czuł przyjemność. Coś czego jeszcze nigdy nie robiłem. Coś co będzie ciężkie i będzie wymagać sporo determinacji. Coś co pozwoli mi być blisko natury. Coś co będzie zdeżeniem z rzeczywistością. Chce iść i czuć, że żyje. Zrobić kilka zdjęć, nagrać kolejny materiał z którego zrobie coś podobnego do tego co zrobiłem w Ostamrka. Nie chce się śpieszyć, ustalać punktów , robić wyczynów, chce pójść i cieszyć się , że moge iść.

Wybieram się sam, ale gdyby ktoś chciał się przyłączyć to zapraszam.


Z Oslo jadę pociągiem do Larvik. Z Larvik do Hirtshals dostane się promem Color Line. Z Hirtshals ruszam piechotą na północ. Plażą.


View Larger MapZałożenia
Ponieważ jeszcze nigdy nie podróżowałem pieszo po plaży dlatego też przyjąłem , że nie wiem ile uda mi się dziennie przejść, ani dokąd uda mi się dojść. Na trasie może pojawić się wiele zasadzek, które mogą zmienić plan wyprawy. Być może będe musiał schodzić z plaży i przemieszczać się drogami. Założenia jakie przyjąłem są następujące:
  • jeśli się da to przemieszczam się plażą
  • śpie w namiocie
  • wyprawa nie ma określonego celu, dojde tam gdzie mi się uda

Idąc brzegiem morza należy pamiętać o zapasach słodkiej wody. Przeanalizowałem już trase i wg mnie na całym odcinku bez problemu będzie można schodzić do małych miasteczek i uzupełniać zbiorniki.

Po kilku moich wyprawach w góry , w teren płaski , po harpaganach innych podróżach szacuje, że dystans dzienny to ok 25-30km spokojnym marszem. Zatem w ciągu 8-10 dni powinno mi się udać przejść zaznaczoną trase.Plecak
Z ważniejszych rzeczy jakie zabieram ze sobą to:
  • namiot 2 ososbowy Fjord Nansen - Amundsen
  • kuchenka gazowa i zapasy gazu
  • Garmin GPSMAP 62stc
  • czołówka
  • 10 porcji jedzenia
  • mata i śpiwór do -17
  • 25 x AA

Pozostałe wyposażenie to klasycznie ubrania z dobrą termiką i buty , takie które dadzą rade.


Termin
Planuje wyruszyć 30 marca z Oslo. Powrót planuje najpoźniej 9 kwietnia. Kiedy podróż dobiegnie końca przemieszcze się do najbliższej cywilizacji i wróce.Linie kolejowe w Danii:
Pogoda
Pogoda może być różna, dlatego na wyposażeniu musi być sprzęt odporny na deszcz. Z poniższego obrazka można mniej więcej wywnioskować jakich temp się spodziewać. Należy pamiętać o tym, że temp odczuwalna będzie niższa z powodu wiatru od morza.


Moja siostra pokazała mi pewien film w związku z czym zabiore też scyzoryk, gdyby mi nocą namiot do morza zwiało ;)


1 komentarz: