poniedziałek, 30 stycznia 2012

Kiedy stworzymy sztuczną inteligencje.

gdybam sobie.....

Stanie się to wtedy kiedy zrozumiemy , że sami jesteśmy wytworami jakiegoś umysłu i dotrze do nas nie kim ale czym jesteśmy. Wtedy właśnie dotrze do nas , że tu nie chodzi o stworzenie komputera. Tu chodzi o to aby zrozumieć nas samych. Odkryjemy iż to my jesteśmy tymi tworami jakiegoś umysłu i to my odkryliśmy sami siebie - odkryliśmy iż jesteśmy sztuczną  inteligencją.

 ---------------------------------------

po przemysleniu komentarza

"Ciekawe. Inteligencja jak jakis duch trwa caly czas, a jej biologiczne nosniki czyli ciala sie zmieniaja wedlug wymiany pokolen. Czyli rozmanazanie biologiczne jest dzialaniem wyzszego ducha-inteligencji..tak to sobie zrozumialam." Eliza

przychodzi mi inna mysl.

czlowiek biega szybko, ale kon szybciej. dosiedlismy konia i popedzilismy przed siebie. potem byl statek, samochod, samolot, balon, prom kosmiczny. To wszystko jednak jest jak ryba w wodzie, jestesmy uwiezieni w materii. Co gdybysmy mogli zamienic sie w informacje i popedzic przez kosmos z predkoscia swiatla ? czy pozbycie sie ciala i stanie sie informacja nie jest kolejnym procesem ewolucji ? to my dzielimy swiat na naturalny i sztuczny. naturalnym nazwiemy kopiec kreta ale  dom czlowieka juz nie bedzie wytworem natury. co gdybysmy mogli wyslac na marsa informacje, ktora zamienilaby materie w czlowieka i wypelnila jego mozg swiadomoscia? taka drukarka ludzi. a moze my sami tak powstalismy. moze ktos wygenerowal informacje ktora przesylana jest jako fala i kiedy zdezy sie z materia to w okreslonych warunkach spowoduje ze powstanie zycie. powstanie kod dna czlowieka?

2 komentarze:

  1. Ciekawe. Inteligencja jak jakis duch trwa caly czas, a jej biologiczne nosniki czyli ciala sie zmieniaja wedlug wymiany pokolen. Czyli rozmanazanie biologiczne jest dzialaniem wyzszego ducha-inteligencji..tak to sobie zrozumialam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niezwykle przydatną i ciekawą i dobrą dziedziną wiedzy jest Sztuczna inteligencja, która pozwala zrozumieć systemy logiki rozmytej.

    OdpowiedzUsuń