sobota, 28 stycznia 2012

Jak szukać lepiej

To jest dobre pytanie. Jest wiele sposóbów. Najbardziej znany, jak mi się wydaje to szukanie konkretnej informacji. Uruchamiamy googla i wpisujemy szukaną fraze. Ale wten sposób poruszamy się w znanym nam obszarze, tzn trudno tak zobaczyć coś nowego.

Inny sposób to czytanie serwisów i blogów , które nas interesują i na których możemy znaleźć ciekawe dla nas publikacje.

Ale jest jeszcze jeden sposób.

Wyobraź sobie, że na całym świecie jest masa osób , która posiada upodobania jak Ty. Lubicie te same rzeczy, te same filmy, muzyke, ten sam rodzaj kina czy te same sporty. Nie chodzi tu od identyczność ale o zbliżóne gusta. Teraz wyobraź sobie, że ta osoba właśnie widziała świetny nowy film, który z pewnością spodoba się i Tobie. I teraz pytanie jak znaleźć tą osobę i ten film ? No to idziemy dalej. Wyobraź sobie, że jest serwis internetowy, który pozwala Ci zarejestrować się i zaznaczyć Twoje gusta, co lubisz czego nie lubisz. Następnie ten serwis pokazuje Ci strone, jedną, drugą potem dziesiątą i setną a ty zaznaczasz czy Ci się podoba czy nie. Za każdym razem kiedy oznaczysz jakąś stronę serwis będzie wiedział o Tobie coraz więcej. Będzie pokazywał Ci coraz bardziej ciekawe strony z Twojego punktu widzenia. I kiedy będziesz mieć wolną chwile i zechcesz poczytać o czymś ciekawym to skierujesz się właśnie do tego serwisu, wybierzesz jedno ze swoich zainteresowań albo wszystkie jak wolisz i klikniesz pokaż mi coś nowego. Od ręki dostaniesz strone na którą czekasz.

Osobiście używam tego serwisu już od ponad roku, za każdym razem dostaje coś nowego, coś inspirującego i coś czego sam bym nie znalazł.

Oto link do serwisu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz