wtorek, 7 czerwca 2011

Bitcoin - ustami trupów

"Bitcoin to wymysł handlarzy narkotyków" , "Bitcoin służy do prania brudnych pieniędzy", "Bitcoin to przestępstwo", "Bitcoin okrada skarb państwa", "Bitcoin okrada Polaków" - takie słowa niebawem pojawią się w mediach.

Nie trudno zgadnąć iż do wypowiadania takich słów do mas ludzi użyje się kogoś kto będzie miał wpływ na ich myślenie. A jak wiadomo, to co się powtarza wiele razy to dobrze zapada w pamięci.

Chwilę później Bitcoin zostanie uznany za nielegalny, nie dokładnie Bitcoin ale cyber waluta, której definicji będzie podlegał właśnie Bitcoin.

Co z tego, że jest Bitcoin, co z tego , że na świecie jest masa zwolenników wolnych od systemu rozwiązań. Ludzie u władzy mogą zniszczyć każdą idee. To nie jest ten czas.


Czytam blogi w sieci o Bitcoin i czasem zachodze w głowe jak to możliwe , że ludzie wdają sie w dyskusje na temat Bitcoin na blogu którego hasłem przewodnim jest "rynek finansowy". To jak by producent samochodów zaczął mówić o darmowych autach dla wszystkich. Jeśli w kogos interesie jest robienie pieniedzy to jak może obiektywnie dyskutować o czymś na czym nie zarobi dukatów ?

Ide spać, bo w tym świecie jest zbyt fikcyjnie.

1 komentarz:

  1. http://www.youtube.com/watch?v=eJ0cGzDIfVk&feature=player_embedded

    Polecam! Nie jest tak źle

    OdpowiedzUsuń