piątek, 1 kwietnia 2011

Portale z książkami

Czytanie książek jest moim sposobem na rozwijanie się. Podchodze do tego jak do swego rodzaju drabiny, która pozwala mi wchodzić wyżej i widzieć więcej.
Moje książki to lektury z róznych dziedzin nauki. Lubie je łączyć, rozwijają moją fantazje, dają mi większe zrozumienie świata. Wiedza dla mnie jest najcenniejsza, a jej zdobywanie to dla mnie nie lada wyzwanie. Są dziesiątki bibliotek, tysiące książek i skończona ilość czasu w moim zyciu. Dawno temu ludzi nie mieli internetu, narzędzi , nie mogli w prosty i szybki sposób pochłaniac wiedzy. Dziś mogą. Dziś mamy czytniki (komputery, telefony itd) oraz internet. Mamy google który zeskanował wiele książek. Mam w końcu serwisy internetowe , które gromadzą użytkowników czytających książki.

I to przychodzi mi pytanie. Po co są te serwisy. W czym mają na pomóc ? Czy mają służyć po to aby zlistować swoją kolekcję książek ?

Dla mnie liczy się jedna cecha w takich portalach. Czy potrafią zarekomendować mi odpowiednią książkę, tzn taką którą powinienem przeczytać.

Poniżej znalazłem liste takich portali, czy są zgodne z moimi oczekiwaniami jeszcze nie wiem.

Polskie:
http://www.biblionetka.pl/
http://nakanapie.pl/
http://www.yesbook.pl/
http://www.forumksiazki.pl/
http://www.przystan-literacka.pl/
http://lubimyczytac.pl/ - tu sie zapisałem, dodałem 30 książek jakie przeczytałem i dowiedziałem się, że mogą mi zarekomendować 9!!!! najlepiej ocenianych w serwisie - to jakieś średniowiecze :)

Zagraniczne:
http://librarything.com
http://www.goodreads.com/
http://www.gurulib.com/
http://www.shelfari.com/

3 komentarze:

  1. Zastanawiam się ile godzin w ciągu doby przeznaczasz na sen, bo z tego co piszesz, wynika że ilości pochłanianych przez Ciebie książek są zatrważające. A może tam gdzie jesteś po prostu dzień jest dłuższy?

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, bo ja mieszkam w pojeździe kosmicznym, który pędzi z bardzo dużą prędkością ;) No i mój jeden dzień trwa tyle co rok na ziemi :)

    OdpowiedzUsuń